IEM Katowice 2014!

Po sukcesie styczniowego IEM Katowice wszyscy żywiliśmy nadzieje, że sponsorzy zdecydują się na powtórzenie imprezy w Polsce. Po blisko pół roku poznaliśmy wszystkie miasta, w których zostaną rozegrane turnieje z ósmego sezonu Intel Extreme Masters. Ku naszej uciesze, organizatorzy zdecydowali się przeprowadzić wielki finał sezonu w Katowicach, w marcu 2014 roku!

 

Przed finałem sezonu, który odbędzie się w Katowicach w dniach 14-16 marca 2014r. (może nie będzie już tak zimno jak w tym roku!), Intel Extreme Masters zawita do Shanghaju (Chiny), Nowego Jorku (USA), Singapuru i Sao Paulo (Brazylia). Podobnie jak w tym roku, gracze będą rywalizować na platformie StarCraft II (tym razem dodatku Heart of the Swarm), oraz League of Legends. Łączna pula nagród ma wynieść ponad 250 tysięcy dolarów! Od premiery StarCraft II (czyli sezonu piątego IEM, kiedy to SC2 zawitało tam jako jedna z konkurencji), wszystkie finały były rozgrywane w Hanower, podczas targów CeBIT.. Po sukcesie, jaki odniosła tegoroczna impreza w Polsce, zarząd ESL zdecydował się po raz pierwszy przenieść Wielki Finał poza granice Niemiec. Co na ten temat Carmac, który zapewne bardzo starał się aby impreza znów zawitała do Polski?

Widziałem turnieje esportowe w każdym zakątku świata, ale nigdy nie dane mi było przeżyć czegoś tak niesamowitego, jak styczniowy turniej Intel Extreme Masters w Spodku. Aż strach myśleć, jak to będzie wyglądało kiedy zawitamy tam z Mistrzostwami Świata. Frekwencja fanów, którzy przybyli do Spodka ostatnim razem oraz niezapomniana atmosfera nie pozwoliła nam na inny wybór niż przeniesienie finałów z Niemiec do Polski.

 Warto wspomnieć, że IEM Katowice 2013 mogły zostać zorganizowane dzięki odważnemu krokowi firmy Intel. Z plotek krążących po sieci wynika, że po raz pierwszy w historii firma zdecydowała się na samodzielny sponsoring tego typu eventu. Zwykle IEM odbywa się w ramach targów, a na organizację składa się wielu sponsorów. Dlatego ważne dla nas są słowa menedżera firmy Intel, który zachwala imprezę w Katowicach, która odbyła się w styczniu tego roku:

Jestem zaangażowany w Intel Extreme Masters od siedmiu lat i w ciągu tego okresu nie widziałem niczego takiego jak impreza w Katowicach. Polska bardzo pasjonuje się gamingiem a Spodek jest idealnym miejscem do osiągnięcia wspólnych celów Intela i ESL.

- George Woo, Intel Marketing Manager

Na koniec infografika ze statystykami tegorocznych IEM Katowice

Komentarze